DÜNYA GEZGİNLER KULÜBÜ


DVD 1 : İstanbul - Güney Avrupa - Kanarya Adaları - Atlantik Okyanusu
DVD 2 : Recife - Salvador de Bahia - Copacapana - Iguaçu - Rio de Janerio
DVD 3 : Karadeniz - Marmara - Ege Denizi - Akdeniz Sahilleri
DVD 4 : Birleşik Arap Emirlikleri - Amman Sultanlığı
DVD 5 : Mısır - Kızıldeniz
 BİLGİLENDİRME

Yukarıdaki DVD'lerin her biri 2.5 saat sürdüğünden, henüz bu uzunlukta DVD'lerin,
HD kalitesinde yükleme imkanı bulunamadığından, yukarıdaki DVD'lerdeki 36 şehir, 26 parça olarak, HD kalitesinde yüklenmiştir.
DVD'lerin güzelliği, Gezilerimizin güzelliğini yansıtır.
 


 
DVD 1

İstanbul    Venedik    Roma    Cenova
Sicilya    Malta - Villefranche - Valencia    Casaplanca - Marakeş 
Funchal - Tenerife - Malaga    Atlantik Okyanusu


 
DVD 2

Refice - Salvador de Bahia    Copacapana - Iguaçu    Rio de Janerio

 

DVD 3

İstanbul 1    Yalta - Odessa    İstanbul 2    Pire - Atina    Sorrento - Capri
Cenova    Civitavecchia    Roma

 

DVD 4

Dubai1 - Khasab     Abu Dhabi    Muscat - Dubai 2

 

DVD 5

Hurghada 1 - Luxor     Hurghada2 - Kahire     Sharm El Sheikh


 


"Hoş Geldiniz"

ÖNSÖZ :
Dünya güzelliklerini, bu kulübün bir üyesi olarak görmeyi arzu ediyorsanız, İşte şimdi doğru yerdesiniz...
Kulübümüz, üyelerine en ucuz ve en güzel şekilde, dünya güzelliklerini göstermeye amaç edinmiş olup, bu işi AMATÖR ruhla yapmayı düşünmektedir.
Gezilerimizde her üyemizin çeşitli katkılarından faydalanma (lisan gibi) amaçlanmaktadır.
Üye seçimi titizlikle yapılacak olup, çok bilmiş ve çok konuşan, hanımefendi olmayan bayanlar ile, beyefendi olmayan, huzur bozabilecek baylar, üye seçilseler bile, ilk etapta üyelikten çıkarılır.
Üyelerden hiçbir şekilde, üyelik aidatı v.s. gibi şeyler talep edilemez.
 

GEZGİN KİMDİR :
GEZGİN öncelikle bir TURİST değildir!.. GEZGİN, sırt çantası daima hazır, gideceği ülke hakkında önceden geniş bilgiye sahip, yürümeyi seven, Lüx oteller yerine Hostell'lerde kalabilen, aynı bütçe ile çok yer gezebilen, fotoğraf makinesi ile, güzel bulduğu her objeyi görüntüleyerek, dönüşte bunları başkaları ile paylaşmayı seven, LİSAN BİLMEDEN dünyayı gezebilen çok ÖZEL bir kişidir.

ÜYE SEÇİMİ :

Çok titizlikle yapılacak olup, Dünya'yı gerçekten gezip, görmeyi isteyen, gerçek kişilerden seçilecektir.
ÜYE ADETİ :
12 Kişi ile sınırlı olup, 4 kişi de yedek üye kabul edilecektir. Üyelerin 6'sı bay, 6'sı bayandan oluşacaktır. Gemi kamaralarında ve Otel odalarında üyeler, 2'şerli olarak bay ve bayanlar ayrı ayrı kalacak olup, evli üyeler eşleri ile birlikte aynı odada kalabileceklerdir.

 
ÜYELERDE ARANAN ÖZELLİKLER
A-)
Üyelerin öncelikle bekar olmaları ve eş gibi takıntılarının bulunmaması gerekmektedir. Ancak, evli olanlar eşlerini de üye kayıt ettirip, eşleri ile birlikte gezilere katılabilirler.
B-) Üyelerin gezileri karşılayabilecek mali duruma sahip olmaları gerekmektedir.
C-) Üyeler bir işe sahip olmayıp, bol zamanı olan kişilerden seçilecektir.
D-) Üyelerin gezmeye engel olmayacak, sağlıkta olmaları gerekmektedir.
E-) Üyeler, gezileri sadece (Avrupa gezilerinde olduğu gibi) KİLİSELER GEZİSİ olarak görmeyip, Dünya güzelliklerini görmek isteyenler gezisi olarak görmelidirler.
F-) Üyeler, gezilerin sadece kış aylarında yapılacağını bilmeleri ve ona göre programlarını yapmaları gerekmektedir.
G-) Bütün gezilere, her üyenin katılımı istenmeyip, 4'lü, 8'li, 12'li gruplardan biri seçilip gidilecektir.
 

GEZİ PROGRAMI :
Çok önceden üyelere bildirilip, herkesin gezi ile ilgili fikirleri alınarak, gezi programı oluşturulacaktır. Üyeler arzu ederlerse 1 yıl sonraki programın hazırlanmasında, araştırmacı ruhlarını harekete geçirerek, ideal bir gezinin oluşumuna katkıda bulunabilirler.
Yıl içerisinde 2 uzun (uzaklara), 1 kısa (yakına) olmak üzere en çok 3 gezi programa alınacaktır.
ÜYELİK BAŞVURUSU :
Nevzat YİĞİTCANLAR ile yapılacak telefon görüşmesinden sonra verilecek e-posta adresine yapılacaktır.
GSM-1 : 0 533 740 70 85
GSM-2 : 0 541 740 70 85
ÜYELİĞE KABUL :
Telefonla görüşme ve e-posta adresine yapılan özgeçmiş ile, gerçekten dünya gezgini olmaya uygun olanlar, üyeliğe kabul edilirler.

 

2011 YILI GEZİ PROGRAMI : (1)
2011 Yılı ilk gezimiz, KANARYA ADALARI'na yapılacak olup, 12 gün sürecektir.
Gezi programı şöyledir; 29 OCAK 2011 saat 06:00' da THY ile İzmir - İstanbul - Milano' ya, otobüsle de Cenova'ya. Orada Avrupa'nın en büyüleyici gemisi "2008 model, 333 metre uzunluğunda, 14 katlı, 3960 yolcu kapasiteli, 6 yıldızlı" MSC.FANTASIA gemisine binilecek, akşam hareketle, Barselona - Casaplanca - Tenerife - Funchal - Malaga - Civitavecchia - Roma - Cenova - Milano - İstanbul ve İzmir'de son bulacaktır.

NOT :
Bu gezi, 4 üyemizle yapılacak olup, Gemide kamaralarımız ayrılmış ve Türk Hava Yolları'ndan uçak biletlerimiz alınmıştır.

 

2011 YILI 2. GEZİMİZ :
Avusturalya - Hindistan - Maldivler - Seyşeller - Karaipler - Çin Yangzhe - Kenya'da Safari - Mısır Nil - Kızıldeniz'den biri olabilir.
2011 YILI GEZİ PROGRAMI : (2)
Gezimiz 12 NİSAN 2011 Salı günü saat 12:00' de KUŞADASI'ndan LOUIS MAJESTY gemisi ile başlayıp, 4 saat sonra PATMOS'a varıyoruz. Adadan 21:00' de hareketle, sabah 07:00' de RODOS' tayız. 11 Saat adayı gezip, gece hareketle sabah 07:00' de GİRİT adasındayız. Burada 4 saat kalıp (bence yeterli), son derece güzel ve herkesin mutlaka görmesi gereken bir ada olan, SANTORINI' ye geliyoruz. Adadan 21:00' de en güzel saat te ayrılıyoruz. Bu saat te denizden adayı görmek bir harikadır.
 

 

Benim tabirimle : "Gece çok yüksek bir uçurumun üzerindeki şehrin görünüşü, gökyüzünde pırıl pırıl parlayan PIRLANTA bir gerdanlığa benzer." Sabat 07:00' de ATİNA (pire) limanındayız. Buradan bir taksi ile, bir tepe üzerinde bulunan AKRAPOL' ü gezip, dönüşte alışveriş ve şehir turu yapıyoruz. Öğleden sonra hareketle akşam üzeri MİKANOS' a (eşcinseller adası) gelip, gece 23:00' de bu adadan ayrılıyoruz. Sabah 07:00' de KUŞADASI' ndayız.
Bu gezimiz : Süper promosyon ve erken rezervasyonumuz sayesinde, liman vergileri dahil, bahşişler hariç, kişi başı 189 €' dur.

 

2011 YILI GEZİ PROGRAMI : (3)
Gezimiz, 7 KASIM 2011 tarihinde, İstanbul'dan, 5 yıldızlı "VISION OF THE SEAS" adlı Süperlüx gemi ile başlayıp, Türkiye'de : (İstanbul) (Kuşadası), Mısır'da : (İskenderiye), İtalya'da : (Sardunya), İspanya'da : (Malaga) (Cadiz), Portekiz'de : (Lizbon), Kanarya Adalarında : (Las Palmas) (Tenerife), Brezilya'da : (Recife) (Salvador de Bahia) ( Rio de Janerio) (Sao Paulo) da son bulacaktır.
26 gün sürecek olan gemi yolculuğunun TAM PANSİYON (herşey dahil) fiyatı : 559 € olup, buna 220 € liman vergileri ile 156 € zorunlu (günlük 6€) Gemi personeli bahşişleri ilave edilecektir.
Dünya'nın üçte birini, bu fiyata Süperlux bir gemi ile 26 gün gezmek bir RÜYA'dır. İşte biz bu rüyanızı gerçekleştiriyoruz. Bu geziye : ÖZEL ; Kulüp üyeliğine bakılmaksızın, Üye olmayan sizleri de davet ediyoruz. Gelin birlikte, yıllarca unutamayacağınız bir gezi yapalım. Arzu edenlere gezinin, daha ekstra devamı da var. ( Sürpriz )

 

NOT :
Brezilya'ya VİZE yoktur. Gezi için sadece İTALYA vizesi yeterlidir. Dönüş Uçak bilet fiyat, şu an belli olmayıp, APEXTOUR tarafından en ucuz şekilde sağlanacaktır.
EK NOT :
Rio de ,janerio - Frankfurt : 398 € (Condor hava yolları) ile,
Frankfurt - İzmir: 109,90 € (Sunexpress) ile,
Bu gezi 6 üyemiz ile yapılacak olup, dönüş uçak biletlerimiz alınmıştır.
RPRİZ : Açıklanıyor ! Sao Paulo'da 1 gün kalınıp, hava yolu ile, Foz de İguasso'ya geçip, 1 gün meşhur şelaleler gezilecek, buradan hava yolu ile (vizesiz) ARJANTİN'e geçilip, Buenos Aires'te 2 gün kalınacak, buradan yine hava yolu ile Rio de Janerio'ya gelinip, bu büyüleyici şehirde 3 gün, Corcovada tepesi (İsa Heykeli), Sugar Loaf (İkiz Tepeler), Copacabana plajları, Tropikal adalar gezilip, İstanbul'a dönülecektir. Gezimiz 34 gün sürecek olup, Sürpriz gezimizi, arzu etmeyen misafirlerimiz, 26.gün sonunda Sao Paulo'dan THY ile İstanbul'a uğurlanacaktır.

" DÜNYA GEZGİNLER KULÜBÜ İLE GEZMEK
BİR  AYRICALIKTIR "


2015 YILI GEZİ PROGRAMI : ( 1 )

HURGHADA ve SHARM EL SHEİKH gezimiz :  Çok, çok ucuza bilet bulduğumuz, Pegasus Hava Yolları ile 8.Mart 2015 - 15.Mart 2015 tarihler arasında yapacağımız bu gezi de 4 gün Hurghada'da kalıp, Catamaran'la 1,5 saatlik Kızıldeniz yolculuğu ile ,Sharm el Sheikh'e geçip, 3 günde burada kalıyoruz. Hurghada Mısır'ın Venediği olarakta bilinir. Hurghada su altı güzellikler ve 5 yıldızlı Otelleri ile ünlüdür. Hurghada'nın önünde Sheduan, Gifton, Umm Gammae, Dishet el Dhaba, Abu Ramada, Abu Mingar olmak üzere 6 ada mevcut olup, 4 tanesi Şinorkel ve yüzme için idealdir. Hurghada'da gezeceğimiz yerler şunlardır.

 

Anfish Mauntain (buradan şehri ve adaları kuşbakışı görmek mümkün), Marine Biyoloji Müzesi, Hurghada Akvaryum, Fish Market ( Balık Pazarı ), Marsa alam, Hurghada civarında bilhassa Soma bay ve El Gouna tatil ve yaşam merkezleri ile Şahl Hasheesh, Makadi bay, turistik köylerini  gezebiliriz. Hurghada'da alış veriş, Marine Bulvarı, Marine Çarşısı ve Sakalla High de yapılabilir. Hurghada'da çok sayıda Taksi olup, Taksi ücretleri çok düşük olduğu için her yere Taksi ile sıkı pazarlık yaparak gidebiliriz. Ayrıca Beyaz Mini Otobüslere de binmek mümkün. Catamaran ile Hurghada'dan geldiğimiz Sharm el Sheikh'te evvela otelimize uğrayıp, eşyalarımızı bırakıp, gezimize başlıyoruz.

 

 
Birinci gün Sharm'ı tanımak için, evvela 4 mahalleden oluşan Sharm merkezi, İl mercato ( İtalyan mahallesi ), Neoma bay (şehrin kalbi ), Old Market ( eski Pazar )ı geziyoruz. İkinci Tam gün Sharm'ın olmazsa olmazı Ras Muhammed Milli parkı turuna katılıyoruz. Bu tura katılmak için, bir sürü tur firmasından birini seçiyoruz.
Turda İsrail'lerden kalma siperler, Allah'ın kapısı ( görülmeye değer ), Çölde Mangrow ağaçlarının bulunduğu Magiç lake, Bedevi çadırlarında Öğle yemeği, 2 veya 3 yerde yüzme ve şnorkel molası ile turu tamamlıyoruz. Arzu edilirse bir gecede Elf Laila'da ( 1001 gece masalları şovunu ) izleyebiliriz. vs.vs.

 

 
Bu geziye de en ekonomik ve en güzel şekilde her zaman olduğu gibi, ( Gerçek Gezgin bulamadığımdan ) Turist gezgin 3 kişi ile birde ben gidiyoruz... NOT : 7 gece 8 gün sürecek olan bu gezimiz, Gidiş - Dönüş uçak, 4 gece Hurghada'da 3 yıldızlı otel, Sharm El Sheikh'de 3 gece 4 yıldızlı otel, Hurghada - Sharm El Sheikh arası Catamaran yolculuğu ve Ras Muhammed Milli Park gezisi dahil gezimizin tutarı : 250 € civarındadır... Gezi de bineceğimiz  taksilerin ücreti yapacağımız sıkı pazarlığa bağlı olup, Taksi ücreti 4'e bölüneceği için fazla bir şey tutmayacaktır ve hesaba dahil edilmemiştir... Not : Sharm El Sheikh havaalanında, İçkiler çok ucuz olduğu ve pasaporta yazılmadığı için, paranızın yettiği kadar bol içki alabilirsiniz...

 


 

 

 


 

2015 YILI GEZİ PROGRAMI : ( 2 ) 
 
          
BATI AMERİKA GEZİ DETAYLARI ; Gezimiz , 2 gün Gidiş - Dönüş, 4 gün Los Angeles, 3 gün San Francisco, 3 gün Las Vegas, 3 gün San Diego, 7 gün Meksika olmak üzere toplam 22 gün sürecektir. 3 günde Miami'yi ilave edersek toplam 25 gün sürecektir.

 Gideceğimiz bu yerler, Amerika’nın en güzel eyaletlerinde olup, New York ve Boston’dan 6600 km. daha Batı da Amerika’nın Pasifik Okyanusu kıyısındadır. Gezimizde göreceğimiz yerlerin kısaca özeti şöyledir;

 

 LOS ANGELES ; (Amerika'nın 2. büyük şehri, ayrıca Amerika'nın Melekler Şehri olarak ta anılıyor) Burada; Hollywood tepesi, Hollywood bulvarı, Kodak Tiyatrosu,Walt Disney Concert Hall, Çin Tiyatrosu, Şöhretler yolu, Beverly Hills, Rodeo Drive, Griffith Observatory (Uzay Gözlem Evi) Long Beach’ te Queen Mary gemisi, Formula 1 pisti, Newport Beach, Seal Beach, Huntington Beach, Laguna Beach, Balboa Adası,Disneyland, Santa Monica, Üniversal Studios Hollywood, v.s.
SAN FRANCİSCO ; (Amerika'nın filmlere ve dizilere konu olmuş ünlü bir şehri. Ayrıca keskin viraj ve yokuşları ile dolu caddeleri ve tramvayları ile de ünlüdür). Golden Gate Köprüsü,Balıkçı Rıhtımı,Çhina town (Çin mahallesi), Civic Senter, Marina Pier 39, Fisherman Wharf, Muirwoods Milli Parkı, Sausalito Kasabası ve Alcadras Hapishanesi .v.s.

 
LAS VEGAS ; (Nevada eyaletinin en önemli ve Dünya'nın en büyük otellerine sahip turistik bir merkez), California eyaletinden, Nevada eyaletine geçerken, Mojave Çölünde, Hayalet Kasaba (Ghost Town), Las Vegas Bulvarı, Las Vegas Strip'te yürüyüş, Gece Otellerin açık hava şovlarını izleme,Fremont Street ziyareti, Otel ve Kumarhaneleri dolaşma, Grand Canyon ( Red Rock Canyon’a) gidiş, Amerika’nın en büyük Elektronik Eşya Zinciri Best Buy’da alış veriş v.s.
SAN DİAGO ; (Pasifik Okyanusu kıyısında, Amerika'nın Meksika Sınırında, Amerika'nın en güzel Şehri), Ünlü La Jolla Plajı, Sea Port Village, Midway Uçak Gemisi, Gas Lamp Quarter, Balboa Parkı, (Amerika'nın en büyük Parkı),San Diego Zoo (Dünya’nın en büyük ve en ünlü
 

hayvanat bahçesi), Legoland, Del Mar, Coronada Adası, Street Marina, Las Americas'ta alış veriş, Little İtaly, Old Town parkı, v.s... 
Uçak ile geldiğimiz Los Angeles’te havaalanında bizi bekleyen 20 gün bizimle beraber olacak kiralık arabamız , Koltukları yatabilen, 7 kişilik ( DODGE GRAND CARAVAN )  ile 2 yıldızlı yüzme havuzlu CİTY CENTER HOTEL LOS ANGELES’a gelip, kısa bir dinlenmeden sonra, araba ile veya yürüyerek Şehre ısınıyoruz..vs...Ayrıca Amerika'ya gelmişken arzu edilirse aynı havayollarından Geliş Gidiş bilet almış olursak, birde 3 gün MİAMİ'yi ilave ederek mükemmel bir geziyi tamamlamış oluruz. 
 

NOT : 2015 Nisan ayında (Batı Amerika için en güzel ay ) 544 € ya İstanbul - Los angeles'e  ( Gidiş - Dönüş ) ucuz uçak bileti var. Bu güne kadar bu ucuzlukta bilet hiç olmadı. 3 kişi bulduğumuzda gidebiliriz. Ekonomik ve Mükemmel bir gezi ancak 4 kişi ile yapılandır.... NOT : Kiralık araba yerine, Araba satın alıp, dönüşte satarak gezimizi daha da Ekonomik hale getirebiliriz....
 

 
 

MEKSİ
KA GEZİSİ DETAYLARI ; Meksika’ya yapacağımız gezimiz, bugüne kadar çok az kişinin yapmayı düşündüğü bir güzergahta gerçekleştirilecektir. Gezimize, Meksika’ya San Diego  yakınındaki Tijuana  hudut kapısından girerek, Meksika’nın bence en güzel sahilleri boyunca devam edecektir. Bu bölge Meksika Ana  karasının batısında, Pasifik Okyanusun da, Güneye doğru uzanan, 1700 km. uzunluğunda kol şeklinde bir yarım adadır. Burası, A.B.D nin California sahillerinin, Meksika hudutları içerisinde kalan, Baja California Mexico adı verilen bir devamıdır.
 Tijuana’dan sonra sırasıyla güneye doğru, Ensenada, Punta Baja, San Carlos, Guayaquil, El Crucera, Santa Rosalita, Guerrero Negro, Diaz Ordaz, Santa Rozalia, Mulege, Rosarito, Lereto, Ciudad Constitucion, Santa Rita, ve La Paz’dan, yarım ada’nın ucunda kalan, Todos Santos, Cabo San Lucas, San Jose del Cabo’yuda gezdikten sonra tekrar, La Paz’a geri dönüyoruz. Buradan FERİBOT ile 7 saatlik bir yolculuktan sonra, Meksika ana karasında Topolobampo limanına ulaşıyoruz. Buradan 27 km. uzaklıktaki Los Mochis kasabasına gelip, bir otele yerleşiyoruz.

 

Ertesi gün, sabah 6.00 da buradan hareket eden bir Tren’le A.B.D deki Grand Canyon’dan çok çok uzun ve çok daha derin (en derin yeri 1879 metre) olan, Barranco del Cobre kanyonuna giriyoruz. Trenimiz kanyonun en güzel görüldüğü yer olan, Divisadero kasabasın da yarım saat mola verdikten sonra, El Lazo bölgesinde döne döne kanyonun dibine inip, tekrar döne döne yukarı çıkıp, Creel’e geliyor,biz burada iniyoruz..Buraya kadarki bölüm Kanyonun en güzel yerleri olup, daha ileri gitmek bence zaman kaybı olur. Creel kasabasında bir gece kalıp, ertesi gün aynı trenle geriye, Los Mochis’e dönüp, otel önündeki arabamıza biniyoruz. Buradan Meksika içlerine doğru, Mexico City, Maya ve Aztek uygarlıkları, Tikal harabelerini v.s görmek istenirse, burası içinde 4000 km. yol ve birkaç güne daha ihtiyaç vardır. Bu sebeple Los  Mochis’ten, Meksika ana karasından kuzeye, A.B.D ye doğru dönüşe geçiyoruz. Sırasıyla Navojoa, Ciudad Obregon, Guaymas, Hermosillo, Santa Ana, Caborca, Sonoyta, Rio Colorado, şehir ve kasabalarını gezdikten sonra, A.B.D ye Mexicali Hudut kapısından giriş yaparak, Meksika gezimizi tamamlamış oluyoruz.
                                                                   
 
 

 


 

2015 YILI GEZİ PROGRAMI : ( 2 ) 
BÜYÜK HİNDİSTAN ( DELHİ - JAİPUR - AGRA - VARANASİ - ) ve
NEPAL ( KATMANDU - PATAN - BHARTAPUR - POKHARA ) gezisi

İSTANBUL Atatürk Havalimanından gece DELHİ'ye uçuyoruz. Sabah Delhi'deyiz. O gün Delhi'de kalmayıp, Otobüs ile 235 km. uzaklıkta bulunan, JAİPUR'da 2 gece kalacağımız Otelimize yerleşip, o gün için yapacağımız Şehir turumuza başlıyoruz. Gezimizde Şehir Sarayı - İntar Mantar Gözlem Evi - Hawa Mahal ( Rüzgar Sarayı ) nı geziyoruz. Ertesi gün : Yürüyerek veya Fil Sırtında veya Jeep ile Amber Kalesine çıkıyoruz, daha sonra Sheesh Mahal ( Aynalar Sarayı ) ve Tai Mahal gezisini yapıyoruz. Gece Otelimizde dinlendikten sonra, sabah Jaipur'dan 265 km. uzaklıktaki AGRA'ya 4 saatlik güzel bir Otobüs yolculuğu ile varıyoruz. Otelimize yerleşip, Agra'da Dünya'nın 7 harikalarından biri sayılan, Taj Mahal'i ve
Agra Kalesini geziyoruz.
 

 
Ertesi gün sabah Otelimizden ayrılarak, Otobüs yolculuğu ile 205 km. uzaklıktaki Delhi'ye varıp, Delhi havalimanından KATHMANDU'ya hareket ediyoruz. Kathmandu NEPAL'in başşehri olup, Nepal vizemizi 25 $ karşılığında kapıda alıyoruz.. (Dünya'nın çatısı olarakta bilinen Nepal'de Dünya'nın en yüksek 7 tepesi ve Everest bulunuyor ) Havalimanından 2 gece kalacağımız Otelimize yerleşip, o gün ve ertesi gün, Dubar Meydanı - Hanuman Dhoka - Mahadev ve Parvati Tapınakları - Bakire Kraliçe Tapınağı - Swayambhunath Tapınağı - Bhadgaon'u gezip, otelimize dönüyoruz. Sabah Katmandu'ya 5 km. mesafedeki PATAN (Güzellik Şehri ) ne yürüyerek gidiyoruz. Patan'ın resmi adı LAHAPUR olup, Metal, Ahşap ve Taş oyma heykelleri ile ünlü Antik bir Sanat şehridir. Aynı gün Patan'dan bir Taksi ile Katmandu'ya 12 km. mesafedeki BHAKTAPUR şehrine gidiyoruz. Bu şehir, Ünesco Kültür Mirasları Listesinde en çok eser barındıran kent ünvanına sahip olan bir şehir.                                                                 
 
 

Ertesi gün otelimizden ayrılıp Nepal'in 2. büyük şehri olan POKHARA'ya Otobüs ile 6 - 7 saatlik bir yolculuk ile giderek Otelimize yerleşiyoruz. Pokhara gölleri ve dağ manzaraları ile meşhur olmuş bir yer olup, macera turizmi için çok gelişmiş bir yerdir vs.. 1,5 gün kaldığımız Pokhara'dan Katmandu'ya dönüşümüzü, Nepal'e gelenlerin mutlaka görmesi gereken, Nepal'in en güzel milli parkı olan ( CHİTWAN NATİONAL PARKI ) nı da görebilmemiz için, Pokhara'da 3 günlük bir tur satın alarak yapıyoruz. Bu tur Pokhara'da başlayıp, Katmandu'da son buluyor. 3 günlük tur bedeli 40 $ olup, bu tura dahil olan hizmetler şunlardır : ( Ulaşım - Konaklama - Tharu köyü kültür  gezisi - Milli Park Girişi - Fil üzerinde safari - Kano ile nehir turları - Tharu kültür show'u dahildir. ) ( Böyle ucuz bir turu, Dünya'da hiçbir yerde bulamayız, burası Nepal ). Tur sonu, Kathmandu'dan Delhi'ye 1,5 saatlik bir uçak yolculuğu ile dönüyoruz.

 
Delhi Havalimanından, 2 gece kalacağımız Otelimize ulaşıp, kısa bir dinlenmeden sonra, o gün ve ertesi gün: Red Ford ( Kızıl Kale ) - Jama Masjid ( Cuma Cami ) - Chandni Chowk ( Yerel Alışveriş Merkezi ) - Mahatma Gandhi ve Jawahar Lal Nehru' nun Mezarları - Outub Minar - İndia Gate - Başkanlık Sarayı - Parlamento Binası - Connaught Meydanı vs. gezdikten sonra, gece uçağı ile Delhi'den VARANASİ'ye uçuyoruz.( Delhi - Varanasi arası 677 km. olduğu için en uygun ulaşım vasıtası uçaktır ). Varanasi'de bir otele yerleşip o günkü turumuzda Banaras Hindu Üniversitesi ve Baharat Mata Tapınağını geziyoruz. Ertesi gün sabah erken Ganj Nehri Tekne turumuzda, Kutsal Ganj'da yıkanan, Ayin yapan insanları, Ölü yıkanan merdivenleri görüyoruz, daha sonra DELHİ'ye dönüp, Delhi Uluslararası Havalimanından, bizi İstanbul'a götürecek uçağımıza biniyoruz, Sabah İstanbul'dayız....  NOT : Bu gezimiz  12 gece 13 gün olarak planlanmış olup, bu bölge için en iyi zaman olan, muson yağmurlarının bittiği ay, Ekim sonu Kasım ayı başında gerçekleştirilecektir, ayrıca Kasım ayı, dağlardaki görüş açıklığının en iyi olduğu aydırdır..vs. Bilgilerinize.