Menu

Ayrıntılar

♦ Yat ile ilgili bilgileri görüntülemek için tıklayınız.
♦ Gezi ile ilgili bilgiler görüntülemek için tıklayınız.
♦ Misafirlerimizin dikkatine (mutlaka okunmalı!)

Yatımızda başta ve kıçta 2 adet kamara, geniş bir salon ve geniş bir havuzluk bulunmaktadır. Havuzluğun arkasındaki kamara kaptana aittir. Baş kamarada iki kişilik bir yatak mevcut olup, baş kamara ile salon arasında bir lavabo ve tuvalet bulunmaktadır. Salonda geniş tek kişilik yatma yeri ile geniş iki kişilik yatma yeri mevcuttur. İki kişilik yatma yerinde iki büyük ve bir çocuk rahat yatabilmektedir. Genelde tüm yelken yatların baş kamaraları (mecburiyetten) üçgen şeklinde olup ebeveynler salonda yatmayı tercih etmektedirler. Bazı müşterilerimiz de salondaki rahat yataklarını bırakıp, seyahat boyunca yıldızları seyrederek uyumak için havuzluktaki tek kişilik karşılıklı iki yatma yerini tercih etmektedirler. Dışarıda yatmak isteyenler için ayrıca tek kişilik özel bir üçüncü yatma yerimiz de mevcuttur. Havuzluğun üstü kapalı olup arzu edilirse etrafı perde ile kapatılabilmektedir. Yatımız 5 misafiri ağırlamak için düşünülmüş olup, 7 kişiyi ağırlayacak kapasitededir. Havuzlukta aynı anda 7 kişi yemek yiyebilmektedir.

Yatımız, çeşitli özelliklere sahiptir. Genelde tüm yelken yatlar sert havalarda misafirlerini ıslatmakta olup, bizim yatımızın özel dizaynı sayesinde ıslanmadan yelken yapabilirsiniz. Ayrıca yatımızda güneşten kavrulmaz, yol boyunca güverte üzerinde gölge bir yer bulabilirsiniz. Çok özel yapım bir çapsı olduğundan demir yerinde tarama yapmaz, gece emniyette uyursunuz. Yabancı yelken yatlarda ayakta dolap dümen kullanırken yatımızın çok özel yapım dolap dümen sistemi sayesinde uzandığınız yerden dümen kullanabilirsiniz. Yelken yatımızda sizlerin rahat etmesi için ayrıca Ray Marine ST 4000 OTO PİLOT bulunmaktadır.

Her ne kadar kıyı seyri yapıyorsak da GPS kullanarak geziyi daha da eğlenceli bir hale getirebilirsiniz. Örneğin gideceğiniz yere 2 saat kaldı diyen GPS’in rüzgarın azalması ile bu süreyi aniden 5-6 saate çıkarması gibi. Ayrıca son sistem renkli CHART PLOTTER (elektronik harita) ekranında bulunduğunuz yeri veya gitmek istediğiniz koyu görüp, o koy hakkında önceden bilgi edinebilirsiniz.

Yatımız çift direkli olup dünya seyahati yapan yatların arzu ettikleri armaya sahiptir. Aynı anda duruma göre 1-2-3-4 yelken açılabilmekte, hafif havalarda hız yapabilmek için ayrıca balon yelken de kullanılmaktadır. Yatımızda 12 Volt ve 220 Volt elektriğimiz bulunduğundan cep telefonları ve ayrıca getirebileceğiniz elektrikli cihazların şarj ve kullanma sorunu olmamaktadır.

Yatımızda üç adet buzluk dolabı mevcut olup, ikisi normal kullanma dolabı, diğeri uzun saklama dolabı olarak kullanılmaktadır. Yatımızda 5 adet su deposu vardır. Biri tuvalet için, ikisi duş için (sıcak ve soğuk), biri bulaşık için diğeri de krom içme suyu deposu olup, 4 damacana iyi su almaktadır.

Mutfağımız yeteri kadar büyüklükte olup kullanımı rahattır. Sabah kahvaltısında tost, gözleme, tepsi böreği vs. yapılabilmekte, öğlen yemeğinde sadece çeşitli sandviçler yenilmekte, akşam yemeği için genelde mangal yakılarak ızgara tavuk, balık, köfte, biftek vs. yapılmaktadır. Bazı akşamlar arzu edilirse koylardaki lokantalarda da akşam yemeği yenilmektedir.

Kuzine de üçlü bütan gaz ocağımız sayesinde evde yaptığınız her yemeği teknede büyük bir zevkle yapabilirsiniz. Üç yıl evvel bir müşterimizden salamura yaprak getirmesini istemiştim. Teknede etli yaprak sarması yapmıştık. Hazır mantılar çıkmadan önce bir de teknede hamur açıp mantı yapmıştık. İkisi de mükemmeldi. İki yıl evvel de doktor Sevinç Hanım teknede zeytinyağlı yaprak sarması ile havuzlukta hamur açarak çiğ börek yapmıştı. Her ikisi de süperdi. Tekne ile bir koya saat 4-5 civarında giriyorsunuz, evvela bir iki saat denize giriliyor, saat yedi civarında yavaş yavaş havuzlukta masa kuruluyor. Akşam yemeği sekizde hatta dokuzda yeniliyor. Bu 2-3 saat yemek yapma, hüner gösterme zamanı, bir kişi salata yapıyor, bir kişi patates kızartıp makarna yapıyor, bir kişi mangalı yakıyor (kaptan), bir kişi de meyve, salata hazırlayarak akşam yemeği yapma gece 11e kadar sohbetle sürüyor. Daha sonra isteyen uykuya çekiliyor, isteyen hiçbir şehirde göremeyeceği kadar çok yıldızı, harika samanyolunu seyrediyor, kutup yıldızını buluyor. Tekne kenarında oluşan yakamozları inceliyor.